Na zdjęciu grupa szchistów
W dniach 23-30.10.2020r., w Sypniewie k. Jastrowia odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Juniorów 2020 - II Liga. W turnieju udział wzięły 22 drużyny z całej Polski.
♟ W tych rozgrywkach brał udział uczeń naszej szkoły - Michał Rożek. Szóstoklasista zagrał rewelacyjne zawody nie przegrywając żadnej partii, tym samym uzyskując pierwszą normę na I kategorię szachową.
Gratulujemy‼️
Na zdjęciu dziewczynki z pucharami w ręce
W dniach od 19 do 25 października w Węgierskiej Górce rozgrywane były Mistrzostwa Międzywojewódzkiej Juniorów OP-SL.
Uczniowie SP 2 reprezentowali następujące grupy:
- D09
♟Natasza Świerczyńska III miejsce i AWANS do Finałów Mistrzostw Polski ?
♟Maja Poloczek VI miejsce i AWANS do Finałów Mistrzostw Polski ?
- C13
♟Kamil Łysakowski V miejsce
♟Piotr Łysakowski VII miejsce
Gratulujemy ‼️
Na zdjęciu grupa dziewczyn w ramce szachowej
Indywidualne Mistrzostwa Śląska Juniorów w Szachach Klasycznych na 2020 rok (25-27.09.2020 r.).
W grupie dziewcząt do lat 9 brały udział szachistki z klasy III b:
- Natasza Świerczyńska zdobywając 5 pkt. i VII miejsce
- Wiktoria Nowak zdobywając 5 pkt. i XII miejsce
- Maja Poloczek zdobywając 4,5 pkt. i XV miejsce
Gratulujemy ‼️
Chłopiec gra w szachy
? Turnieje szachowe czasami trwają dłużej niż jeden dzień ?, ponieważ w szachach klasycznych często jednego dnia rozgrywana jest tylko jedna runda.
Tym razem Michał Rożek z klasy VI c walczył w Puławach od 4 do 11 października 2020 roku, biorąc udział w ♟ Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży 2020 w grupie chłopców do lat 12 ‼️.
Wśród 52 szachistów Michał zdobył wysokie XIV miejsce uzyskując 5,5 pkt z 9 rund.
Szóstoklasista wzbogacił swój ranking FIDE o kolejne 52 oczka ? i zabrakło jednego remisu do uzyskania pierwszej normy na I kategorię szachową.
Gratulacje ‼️
Na zdjęciu dziewczynka gra w szachy
W dniach od 17 do 20 września w Ustroniu rozgrywane były Mistrzostwa Międzywojewódzkie Młodzików OP-SL.
Szachiści z naszej szkoły brali w nich udział:
- Natasza Świerczyńska VI miejsce
- Wiktoria Nowak IX miejsce