Poznajemy nowe umiejętności. Poznajemy nowe zawody. Poznajemy swoje mocne strony. Integrujemy się poprze zabawę i naukę.

Rybnickie Targi Edukacji zapraszały po raz kolejny.

Tym razem w budynku Politechniki przy ulicy Kościuszki. Było tłocznie, było super. Było warto tam być. I dlatego NAS tam nie zabrakło.

Polecamy wszystkim na przyszłość.

Z życia szachistek...

W ostatnim czasie miało miejsce kilka znaczących wydarzeń w życiu szachistek z rybnickiej "Dwójki".

Po koniec lutego zostały zakończone Mistrzostwa Polski Młodzików w grupie dziewcząt. Do Jastrzębiej Góry przyjechało 67 najsilniejszych zawodniczek z kraju, które wcześniej musiały przejść trudną drogę kwalifikacji, by znaleźć się w gronie szczęśliwców. Taką szansę wywalczyły trzy uczennice klasy III b: Wiktoria Nowak, Maja Poloczek i Natasza Świerczyńska. Koleżanki i koledzy z klasy wspierali swoje dzielne rówieśniczki, wiernie kibicowali podczas zajęć szachowych, przeglądali partie na żywo, dodając zawodniczkom wiary we własne możliwości. Warto zaznaczyć, że poziom gry był bardzo wysoki, a naszą szkołę godnie reprezentowała bardzo silna grupa dziewcząt, która miała możliwość nabyć doświadczenia szachowego, rywalizując z innymi na najwyższym szczeblu zawodów.

Z kolei w Pawłowicach raz w miesiącu odbywają się turnieje szachowe dla dzieci do lat 14 o kategorie szachowe. Tam na dystansie sześciu rund, tempem 30 minut dla każdego zawodnika, stanęły w szranki: Paulina Mazurek z klasy III b oraz uczennica klasy II b - Zofia Mika. Zawodniczki dzielnie radziły sobie z każdą partią, szlifując swoje umiejętności szachowe.

Zdjęcia zrobione przez rodziców podczas Mistrzostw Polski Młodzików 2021.

KOLEJNY WIELKI SUKCES!!!

MAJA GABRYŚ

LAUREATKĄ Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii!!!

Serdecznie gratulujemy Mai, uczennicy klasy VIII a!!!! Nauczycielem przygotowującym Maję do konkursu była  Pani  mgr Ilona Bajcer!

Jeszcze raz serdeczne gratulacje dla Biologicznego Teamu!!!

Od 1 do 31 marca realizowane jest wydarzenie edukacyjne prezentujące szerokie możliwości rybnickiej edukacji w szkołach ponadpodstawowych oraz rybnickiej Filii Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

Więcej potrzebnych informacji można znaleźć pod adresem: https://edukacja.rybnik.eu/marzec-rybnickiej-edukacji/

Z radością przekazujemy informację o wynikach Miejskiego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się dziś w Młodzieżowym Domu Kultury. Uczennica klasy 7 B - Zuzanna Mokrzycka zajęła w nim 3 miejsce! Zuzia oczarowała profesjonalne jury swoją interpretacją wiersza "Portret kobiecy" Wisławy Szymborskiej oraz fragmentem "Złodziejki książek." Serdecznie gratulujemy!

Nasza Uczennica ma szansę reprezentować miasto Rybnik w etapie wojewódzkim. Czekamy na werdykt jury w tej sprawie. Ściskamy kciuki!