Dzień zakończenia roku szkolnego to najpiękniejszy dzień  w roku szkolnym. Każdy bowiem z niecierpliwością czeka na ostatni dzwonek i słowa Pani Dyrektor:
”Rok  szkolny 2020/2021 uważam za zakończony!”.

Cieszymy się, że wszyscy  w dobrej kondycji dobrnęliśmy do tego momentu.

Mamy nadzieję, że jesteście zadowoleni i dumni ze stopni, jakie widnieją na Waszych świadectwach.

Po dziesięciu miesiącach bardzo wytężonej pracy, szczególnie w tym wyjątkowym czasie ogólnokrajowej kwarantanny, nadszedł wyczekiwany przez wszystkich czas wakacji. Czas odpoczynku od nauki i porannego wstawania.

Słowa podziękowania kierujemy do Nauczycieli i Rodziców, którzy z ogromnym zaangażowaniem i poświęceniem inspirowali młodych ludzi do zdobywania wiedzy oraz wspierali mądrymi radami i wskazówkami. Dziękujemy za całoroczny wysiłek i współpracę. Tylko harmonijne, jednolite działania przynoszą oczekiwane rezultaty.

Moi drodzy uczniowie!

Dziękujemy Wam za starania na każdym polu: edukacyjnym, wychowawczym i sportowym.

Życzymy, by nadchodzące wakacje były radosne i pełne niezapomnianych wrażeń. Cieszcie się z każdego słonecznego dnia i z każdej przeżytej przygody. Bawcie się dobrze i bezpiecznie w przydomowych ogródkach, na złocistych plażach, w górach czy nad jeziorami.

Wierzymy, że wszyscy spotkamy się zdrowi, wypoczęci, z zapasem sił i w doskonałych humorach w nowym roku szkolnym.

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne

Zespołu Szkolno - Przedszkolnego nr 10 w Rybniku

UWAGA!!!

ZMIANY W NAUCZANIU  HYBRYDOWYM

KLASY VIII nie wracają do szkoły na nauczanie hybrydowe

Nauczanie hybrydowe w klasach IV – VII
w dniach 17 – 28 maja 2021 r.

Rozporządzenie MEiN  z dnia 29 kwietnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 § 4. 5 i 6 zobowiązuje nas do wprowadzenia  17  maja 2021 r. do dnia 28 maja 2021 r. nauczania  w tzw. systemie hybrydowym  (50 proc./50 proc.).
Według informacji z ostatniej chwili rozporządzenie zostanie znowelizowane – nauczanie hybrydowe nie obejmie klas VIII.

W związku z tym, 17, 18, 19, 20 maja br.:

1. Klasy VI b, VI c, VII a, VII b, VII c mają nauczanie stacjonarne w szkole.
  2. Klasy IV a, IV b, V a, V b, VI a mają nauczanie zdalne w domu.

W dniach 21, 24 oraz 28 maja br. :

1. Klasy IV a, IV b, V a, V b, VI a mają nauczanie stacjonarne w szkole.
  2. Klasy VI b, VI c, VII a, VII b, VII c mają nauczanie zdalne w domu.

Egzamin ósmoklasisty odbywać się będzie w dniach 25, 26, 27 maja br., w tych dniach nie ma zajęć dydaktycznych.

31 MAJA  WSZYSCY  WRACAMY  DO  SZKOŁY.

Zapraszamy Państwa na wydarzenie na żywo, na którym zaprezentujemy proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych w oparciu o system firmy VULCAN. Podczas prezentacji opowiemy kandydatom, jak wygląda tegoroczny harmonogram naboru, na co zwrócić szczególną uwagę, jakie dokumenty dostarczają kandydaci do szkół. Przejdziemy również przez proces wyboru placówek oraz podpisywania elektronicznego wniosku.

Wydarzenie rozpocznie się 13 maja 2021 r. o godzinie 17:00, będzie trwać maksymalnie 90 minut.

Webinarium jest darmowe i dostępne dla wszystkich zainteresowanych bez żadnych ograniczeń. Webinar będzie udostępniony przez stronę rozprowadzającą www.vulcan.edu.pl/akcjarekrutacja, która przekieruje kandydatów na właściwe wydarzenie na serwisie YouTube.

Szanowni Państwo

Od 1 kwietnia 2021 r. do 30 września 2021 r. na terenie kraju trwa Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021.

Udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań w 2021 r. jest realizowany następującymi metodami:

• metodą samospisu internetowego

aplikacja dostępna jest na stronie https://spis.gov.pl/,

• metodą wywiadu telefonicznego,

dzwoniąc na infolinię spisową obsługiwaną przez pracowników statystyki publicznej od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00 pod numerem: 22 279 99 99

• z uwagi na epidemię wywiady bezpośrednie nie będą realizowane do odwołania.

W ramach Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań zbierane są następujące dane:

• Charakterystyka demograficzna osób,
  • Aktywność ekonomiczna osób,
  • Poziom wykształcenia,
  • Niepełnosprawność,
  • Migracje wewnętrzne i zagraniczne,
  • Charakterystyka etniczno-kulturowa,
  • Gospodarstwa domowe i rodziny,
  • Stan i charakterystyka zasobów mieszkaniowych (mieszkania i budynki).

Osoby, które dokonały samospisu internetowego zachęcamy do udziału w „Loterii Narodowego Spis Powszechnego Ludności i Mieszkań”  https://loteria.spis.gov.pl/

Do wygrania cenne nagrody!