Szkolny Samorząd Uczniowski – Rok szkolny 2018/2019

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

21 września odbyły się tegoroczne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W tej „żywej” lekcji edukacji obywatelskiej wzięli udział uczniowie klas IV – VIII.

Podobnie – jak w „dorosłych” wyborach – głosowanie poprzedziła dość interesująca kampania (głównie plakatowa, choć nie zabrakło również innych pomysłów na zareklamowanie popieranej osoby). Czynne prawo wyborcze przysługiwało wszystkim dzieciom z klas IV – VIII, którzy w dniu głosowania byli obecni na zajęciach lekcyjnych. Każdy uczeń miał prawo oddania jednego głosu na wybranego kandydata (spośród zgłoszonych przez poszczególne zespoły klasowe) do Rady Samorządu Uczniowskiego oraz jednego głosu na nauczyciela, który miałby pełnić funkcję Opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

Do Rady Samorządu Uczniowskiego wybrani zostali:

PRZEWODNICZĄCY – JAKUB SKOWROŃSKI

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO – KAROLINA MOTYKA

SEKRETARZ – HANNA JANKOWSKA

Opiekunem Samorządu Uczniowskiego z ramienia Rady Pedagogicznej wybrany został p. Robert Furtak.

P R O T O K Ó Ł Wyborów do Rady Samorządu Uczniowskiego oraz na Opiekuna Samorządu Uczniowskiego w roku szkolnym 2018 / 2019