Międzynarodowy miesiąc Bibliotek Szkolnych

Nasza biblioteka szkolna, jak co roku, włącza się w obchody Międzynarodowego Święta Bibliotek Szkolnych.

To październikowe święto ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (ang. International Association of School Librarianship) w 1999 r., początkowo obchodzone było przez  jeden dzień, a od 2008 r. – przez cały miesiąc. Święto ma na celu zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły oraz w nauce i rozwijanie zainteresowań czytelniczych.

1.Konkursy:

  • konkurs plastyczno-czytelniczy dla klas1-3. Ilustracja do ulubionej książki

Zaprojektuj ilustrację do swojej ULUBIONEJ KSIĄŻKI lub namaluj swojego ulubionego bohatera książkowego. Technika i forma wykonania pracy plastycznej jest dowolna. Prace proszę składać u wychowawców klas do 26 października

  • konkurs literacki dla klas4-8. Najlepsza recenzja

Napisz recenzję swojej ulubionej książki, staraj się zachęcić innego czytelnika do przeczytania rekomendowanej przez Ciebie  książki. Tekst możesz złożyć w bibliotece lub wysłać przez e-dziennik. Dla autorów najlepszych prac przewidziano nagrody książkowe.

 

2.Wypożyczenia:

Przez cały miesiąc możesz wypożyczyć 1 książkę więcej, czyli  aż 6 książek!

3. Wystawy książek

 Na bieżąco oglądać możesz wystawy książek, najpopularniejszych, najatrakcyjniejszych  zakupionych  nowości książkowych.

4.” Książkowa lista przebojów”:

 Oddaj głos na swoją ulubioną książkę ( nie musi być

w księgozbiorze biblioteki).W drugim tygodniu października przejdę po klasach, aby każdy mógł podzielić się swoją opinią, na temat jego najlepszego tytułu. Spośród wszystkich oddanych głosów stworzymy topową  DZIESIATKĘ najlepszych książek. Pamiętaj liczy się każdy głos.