Szkolni szybkobiegacze

Kontynuując cykl promujemy Wasze / Nasze sukcesy – z radością przekazujemy informację o wynikach naszych reprezentantów uzyskanych w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

Zawody, corocznie, inaugurują rywalizację sportową rozgrywaną w ramach Igrzysk Dzieci oraz Igrzysk Młodzieży. Mają także charakter zawodów rejonowych, ponieważ uczestniczy w nich najlepsza szkoła z Żor.

Drużyny składały się z sześciu reprezentantów, z których każdy musiał pokonać dwie pętle wytyczone na boiskach Rybnickiego Klubu Piłkarskiego. Po ukończeniu biegu, zawodnik przekazywał pałeczkę sztafetową i uruchamiał start kolejnego uczestnika. Dystanse wynosiły 600 i 800 metrów dla dziewczyn. Wszyscy chłopcy biegali dystans 1000 metrów.

Nasza szkoła, już po raz kolejny. wystawiła pełną obsadę wszystkich konkurencji – co jest wyjątkiem w tych zawodach.
Możemy chwalić się i cieszyć z osiągniętych rezultatów !!!

Wyniki tegoroczne przedstawiają się następująco;
dziewczyny młodsze – 6 miejsce na 12 drużyn,
chłopcy młodsi – 2 miejsce na 14 drużyn z Rybnika (zwyciężyliśmy także najlepszą szkołę z Żor),
dziewczyny starsze – 3 miejsce na 7 sztafet,
chłopcy starsi – 2 miejsce na 11 sztafet z Rybnickich szkół (tutaj także zwyciężamy najlepszą szkołę z Żor).

Dumni z postawy naszych uczniów, gratulujemy wszystkim zawodnikom zachowania godnego reprezentanta szkoły i dziękujemy za trud i wysiłek włożony w uzyskane rezultaty.
Podziękowania także dla Pawła Androsza, który biegał po trasie by przygotować i przekazać relację z zawodów. A jak mu to się udało, zobaczycie już wkrótce.
A na razie przypomnienie emocji z ubiegłego roku.

Ze sportowym pozdrowieniem Piotr Fojcik.

Aby zobaczyć więcej zdjęć
z  Sztafetowych Biegów Przełajowych