KLASY PIĄTE NA DWUDNIOWEJ WYCIECZCE – KRAKÓW – BOCHNIA – OJCÓW.

W dniach 26-27.09.2019 klasy 5a, 5b, 5c pojechały na wycieczkę , której celem był Kraków, Kopania Soli w Bochni  oraz Ojcowski Park Narodowy.

Kraków przywitał nas piękną pogodą, która towarzyszyła nam do końca wycieczki. Nocne zwiedzanie Kopalni Soli w Bochni połączone było z licznymi atrakcjami takimi, jak dyskoteka, jazda pociągiem chodnikami kopani, mecz towarzyski na sali gimnastycznej z reprezentacją innych grup wycieczkowych oraz wspólny nocleg w komorze Ważyn.

Po nocy spędzonej w kopani pojechaliśmy do Ojcowskiego Parku Narodowego, gdzie zwiedziliśmy Jaskinię Nietoperzową, Muzeum Przyrodnicze i Zamek w Pieskowej Skale. Zobaczyliśmy z bliska Maczugę Herkulesa. Siły zostały zregenerowane przy ognisku , gdzie piekliśmy smaczne kiełbaski. Pełni wrażeń oraz wspomnień zmęczeni  ale zadowoleni, wróciliśmy do Rybnika.