Rozpoczęcie roku szkolnego

Pełni zapału i energii, wypoczęci po wakacjach, a przede wszystkim ciekawi nowych wyzwań, 2 września o godzinie 9.00 rozpoczęliśmy nowy rok szkolny. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy 8a, w szczególności: Agata Skupień, Dominika Chłodek, Tomasz Satan, Jakub Jagieło oraz Pola Derner i Zofia Brząkalik, które zaprezentowały utwory muzyczne, ujawniając duże talenty wokalne. Wsparciem instrumentalnym był nauczyciel muzyki – Pan Wojciech Świerczyna.

Nad całością pod kątem artystycznym i organizacyjnym czuwali nauczyciele: Pani Iwona Szymik oraz, dbający o dobre nagłośnienie sali, Pan Arkadiusz Michalak. Tradycją naszej szkoły stało się upamiętnienie tragicznych wydarzeń z historii polskiej i światowej z września 1939r., dlatego w programie inauguracyjnym nie zabrakło uroczystych treści nawiązujących do rocznicy wybuchu II wojny światowej.

Trochę później, bo o godzinie 11.00, nasi najmłodsi uczniowie – pierwszoklasiści – złożyli uroczystą przysięgę, po której zostali pasowani przez Panią Dyrektor na uczniów i stali się pełnoprawnymi członkami naszej społeczności szkolnej. Nie zabrakło także symbolicznych rogów obfitości wypełnionych słodkościami, które na pewno umiliły pierwsze chwile w naszej szkole.

Wszystkim uczniom życzymy powodzenia w roku szkolnym 2019/2020!