BRĄZOWY MEDAL MISTRZOSTW POLSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
W dniach od 26 do 29 maja 2019 roku uczniowie z klas szachowych naszej szkoły, brali udział w Drużynowych Mistrzostwach Polski Szkół Podstawowych, organizowanych przez Szkolny Związek Sportowy pod nazwą Ogólnopolski Turniej Szkół w Szachach Drużynowych (Igrzyska Dzieci). Zawody odbyły się w Pokrzywnej na dystansie 11 rund, tempem 15 minut + 10 sekund na każde posunięcie.
Przyszło nam stoczyć bardzo ciężkie mecze, ponieważ aż osiem razy graliśmy przy czołowych szachownicach, które były transmitowane w internecie. Numer startowy, który otrzymaliśmy na podstawie rankingu FIDE zawodników, klasyfikował nas dopiero na 12 miejscu. Emocji nie brakowało… i stało się – wywalczyliśmy brązowy medal Mistrzostw Polski Szkół Podstawowych.
Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10 w Rybniku reprezentowali:
Zuzanna Okruta (brązowy medal indywidualnie na IV szachownicy), Kamil Łysakowski, Stanisław Potyra, Michał Rożek i Piotr Łysakowski.
Szczegółowe wyniki pod linkiem poniżej.
GRATULACJE!!