Polsko-Niemiecka Wymiana Międzyszkolna

W kwietniu gościliśmy polsko-niemiecką wymianę uczniowską. Brało w niej udział 9. uczniów z klas 7-8 naszej szkoły, którzy przyjęli w swoich domach gości z Getyngi (Dolna Saksonia). Szkołą partnerską jest Georg-Christoph-Lichtenberg Gesamtschule. Spotkanie trwało od 1 do 5 kwietnia br.

Grupa naszych gości liczyła w sumie 21 uczniów i 2 opiekunów.

W pierwszym dniu nasi partnerzy zostali ugoszczeni w domach, a po południu spotkaliśmy się w Rudach na stacji kolei wąskotorowej.
We wtorek podzielona grupa niemiecka odwiedziła nasze szkoły. Zostali miło powitani i przyjęci przez pana dyrektora, zwiedzili szkołę, uczestniczyli w kilku lekcjach, a przed wyjściem do Urzędu Gminy zjedli obiad na naszej stołówce. Urząd Gminy Świerklany również uroczyście przyjął naszych gości.
Dwa kolejne dni to wspólne wycieczki: w środę do Krakowa i Oświęcimia, w czwartek do kopalni Guido w Zabrzu.
W dniu wyjazdu naszych partnerów spotkaliśmy się na rybnickim rynku podczas biegu na orientację.

Teraz nadszedł czas, kiedy wyruszymy do Getyngi i rozpoczniemy drugą część naszego projektu.