Wybory do Samorządu Uczniowskiego

 

            20 września odbyły się tegoroczne wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego. W tej „żywej” lekcji edukacji obywatelskiej wzięli udział uczniowie klas IV – VIII.

            Podobnie – jak w „dorosłych” wyborach – głosowanie poprzedziła dość interesująca kampania (głównie plakatowa, choć nie zabrakło również innych pomysłów na zareklamowanie popieranej osoby). Czynne prawo wyborcze przysługiwało wszystkim dzieciom z klas IV – VIII, którzy w dniu głosowania byli obecni na zajęciach lekcyjnych. Każdy uczeń miał prawo oddania jednego głosu na wybranego kandydata (spośród zgłoszonych przez poszczególne zespoły klasowe) do Rady Samorządu Uczniowskiego oraz jednego głosu na nauczyciela, który miałby pełnić funkcję Opiekuna Samorządu Uczniowskiego.

 

            Do Rady Samorządu Uczniowskiego wybrani zostali:

PRZEWODNICZĄCY – BERNARD SOWULA

ZASTĘPCA PRZEWODNICZĄCEGO – MIŁOSZ SZYMIK

SEKRETARZ – ZUZANNA WRZESIŃSKA

 

            Opiekunem Samorządu Uczniowskiego z ramienia Rady Pedagogicznej wybrany została p. Agnieszka Hop