Mamy laureatkę Wojewódzkiego Konkursu „Wykreuj historię!”

        Maja Wyrobek (kl. VIII A) została laureatką wyróżnienia w IX Wojewódzkim Konkursie Historycznym „Wykreuj historię!”.

Konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkolno – Przedszkolny w Jejkowicach, a uroczystość wręczenia nagród odbyła się w dniu 7 lutego 2019 r., kiedy wspomniana placówka obchodziła Dzień Patrona i jednocześnie 50. rocznicę nadania imienia Jana III Sobieskiego miejscowej szkole.

Konkurs jest przeznaczony dla uczniów, którzy interesują się historią, a do tego posiadają zdolności plastyczne i są kreatywni. Aby wziąć udział w rywalizacji Majka przygotowała pracę w kategorii: historyczna zakładka do książki. Jej dzieło dotyczyło postaci króla Jana III Sobieskiego i znaczenia wiktorii wiedeńskiej w dziejach Polski i Europy.

Nasza uczennica była jedną z czterech (!) nagrodzonych osób w swojej kategorii, a do rywalizacji zgłoszono w sumie ok. 200 prac. Warto nadmienić, że wśród laureatów konkursu była ona jedyną przedstawicielką naszego miasta. Gratulujemy!!!

Opiekunem merytorycznym Majki był nasz nauczyciel historii, p. Robert Furtak, a zdolności plastyczne rozwija ona w szkole pod kierunkiem p. Jolanty Pastuszki.