Dzień Dawcy Szpiku

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi, czyli białaczka. Dla wielu Pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczepienie szpiku lub komórek krwiotwórczych komórek macierzystych od Dawcy niespokrewnionego .

Aby zwiększyć szansę na znalezienie Dawców organizujemy w naszej szkole Dzień Dawcy Szpiku.

Zarejestrować może się każdy zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia, ważący minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Rejestracja polega na pobraniu  przez wolontariusza wymazu z wewnętrznej strony policzka.

Zapraszamy wszystkich: naszych pracowników, rodziców, absolwentów i całą społeczność lokalną.

Pamiętaj: 6 kwietnia w godz. 10.00 – 17.00 Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 10  w Rybniku!!!